O NÁS

Sme mamy ako ty. Občas unavené a nevyspaté, občas zas plné elánu. Niekedy sme kôpka nervov, inokedy vysmiate kočky plné energie. Niekedy aj kričíme. Nielen od radosti! 

Áno, občas pijeme studenú kávu po prebdenej noci a nestíhame sa najesť. A nespoznávame sa v zrkadle.

Ale čo nám skutočne dobíja baterky, je pohyb!

Naša misia

Rovnako ako ty, aj my vieme, že pri nepretržitej starostlivosti o dieťatko si zaslúžiš čas pre seba. Chceme Ti pomôcť si materskú naozaj aktívne užívať a fyzicky aj psychicky zvládať ten každodenný kolotoč. Chceme urobiť niečo pre Tvoje krajšie, lepšie a silnejšie ja a využiť na to práve čas, ktorý máme spolu k dispozícii práve teraz.

Podstatná pre nás je radosť z pohybu, kvalita, posúvanie limitov ale hlavne zábava. A záplava endorfínov.  

Pretože materskú si treba užívať!

Prečo byť jednou z nás

Koncept GO Mamina vznikol preto, aby Ti pomohol užiť si materskú s elánom a chuťou. Snažíme sa umožniť Ti získať pohybové stereotypy, vďaka ktorým ľahšie zvládneš aj starostlivosť o dieťatko a domácnosť. Dvíhanie, prenášanie, nakladanie, vykladanie dieťatka, kočíka, nákupov či košov s bielizňou, to nie je len tak! S nami časom určite ľahšie udýchaš schody, strmé ulice, beh za odchádzajúcim autobusom, alebo detské naháňačky. A to všetko bez toho, aby si svoje dieťatko musela niekde nechávať bez Tvojho dohľadu. Budeš silnejšia, pozitívnejšia a sebavedomejšia mama. Drobcovi ukážeš, že hýbať sa je super. A možno sa aj dobre zabaví (š).

Lektorský team

Mgr. Jana Oravcová

Zakladateľka konceptu GO Mamina (predtým Fit Mamina v Banskej Bystrici), mama fešáka Bruna.

"Na materskej som cítila, že potrebujem venovať energiu niečomu, čo mi bude prinášať radosť a zároveň poteší mamy s podobnou krvnou skupinou. Vediem kurzy Fit Mamina Classic a tréningy Strolleringu v Banskej Bystrici, som spoluautorkou programu GO Mamina Online.

Takmer vždy, keď môžem, sa nechám zlákať na kvalitnú čokoládu a veselú spoločnosť. 

Som kondičná trénerka I. stupňa (FF UMB), certifikovaná lektorka cvičenia s bábätkami v šatkách a nosičoch, absolventka kurzu Panvové dno a diastáza pod vedením Mgr. Martiny Nakládalovej (fyziomami.com) a certifikovaná lektorka programu Strollering®. Od r. 2019 som aj zastrešujúcou školiteľkou lektoriek programu Strollering® pre Slovenskú republiku."

Ing. Denisa Čubová

Lektorka Strolleringu, mama, ktorá si užíva svojho skvelého drobca Jarka.

"Keďže ma cvičenie pod Jankiným vedením veľmi bavilo, s nadšením som prijala jej ponuku pripojiť sa k Fit Mamine ako členka tímu.

Som certifikovaná lektorka Strolleringu®, mama závislá od endorfínov a teším sa na stredajšie lekcie v parku, na ktoré si starostlivo pripravujem tréningy, aby sme si nielen skvele zacvičili, ale sa aj zabavili.

Zlákate ma na šálku dobrej kávy a neodmietnem ani sparring partnera na beh, alebo príjemnú spoločnosť na prechádzake v prírode s drobcom na chrbte."

Mgr. Barbora Borošová

Aktívna osôbka, ktorá neobsedí, mamina malej Hanky. 

"Milujem pohyb, cestovanie za rodinou a priateľmi a nikdy neodmietnem dobrú kávičku a koláč. Odmalička som sa profesionálne venovala karate, takže šport a tréningová disciplína sú mi blízke. Študovala som na Fakulte telesnej výchovy a športu v Bratislave a na Masarykovej univerzite v Brne.

Fit Mamina ma dostala už v tehotenstve, keď som si robila prehľad, akým aktivitám sa budem venovať ako mamina. Neskôr, po absolvovaní lekcií Strolleringu® mi Janka navrhla spoluprácu, takže som neváhala a začala som si plniť svoje sny. Stala som sa certifikovanou lektorkou tohto programu.

Snažím sa šíriť vôkol seba dobrú náladu a s vami by som ju rada zdieľala tiež. Teším sa na vás!"


Mgr. Veronika Mázorová

Dvojmama, pre ktorú nič nie je nemožné.

"Milujem pohyb v akejkoľvek podobe, hlavne v spoločnosti mojej rodinky. Ako dieťa som sa vrcholovo venovala športovej gymnastike, v ktorej som sa neskôr stala aj trénerkou detí. Katedra telesnej výchovy UMB BB mi dala krásnych 5 rokov rôznorodého pohybu - od plávania, cez športové hry, zimné športy, sebaobranu, atletiku a samozrejme gymnastiku. 

Po narodení prvej dcérky Márie som sa dala na cestu Jumping® inštruktorky, Total Body Work® a kondičnej trénerky, kde som spoznala úžasných ľudí. Keď sa narodila mladšia dcérka Mia a staršia dcérka úspešne nastúpila do školy, nadišiel čas na niečo nové! Strollering® je úžasný program plný radosti, pohybu a nových priateľstiev. 

Teším sa na vás aj vašich krásnych anjelikov vždy vo štvrtok vo Zvolene!"

Mgr. Lucia Briestenská Roštárová

Lektorka Strolleringu, kondičná trénerka I.stupňa /FF UMB/, ale hlavne aktívna mamina 2 malých loptošov Lindy a Borisa. 

"Už na materskej bol pre mňa Jankin projekt "FitMamina" veľmi motivačný a mnoho-krát bol veľkou výzvou a inšpiráciou. Preto ma potešila možnosť stať sa súčasťou tejto myšlienky. Fitmaminami už musíme byť pre naše malé a postupne veľké lásky čím najdlhšie. Preto by som chcela životný štýl a myšlienku "FitMaminy" posunúť všetkým vám, ktoré chcú so svojimi drobcami udržať krok a byť ich aktívnymi "parťákmi".

Milá spoločnosť, priateľstvo, úsmev a dobrá nálada je pre mňa vždy niečo, čo sa nedá odmietnuť. Teším sa na naše popoludňajšie tréningy maminy! :)"